SZEKRÉNYES ADAGOLÓK

Szekrényes adagolók telepítése fővállalkozásban. Saját fejlesztésű gépeink üzemelnek Békéscsabán, Mezőberényben, Szentesen, Csornán, Kőszegen, Sopronban, Solymáron...

Kőtörőgép váz

Stuttgart-i bányaipar területén érdekelt megrendelőnek gyártunk kőtörőgép vázat és rázócsúszdát.

Kőtörőgép váz és rázócsúszda

Stuttgart-i bányaipar területén érdekelt megrendelőnek gyártunk kőtörőgép vázat és rázócsúszdát.

Európai Uniós pályázatok

Modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodást segítő fejlesztések az Kerámiagép Kft-nél

Kedvezményezett neve:

KERÁMIAGÉP Kerámiai Gépeket Gyártó és Forgalmazó Kft.

Projekt címe:

Modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodást segítő fejlesztések az Kerámiagép Kft-nél

Projekt azonosító száma:

GINOP-1.2.8-20-2020-00503

Szerződött támogatás összege: 37 887 601 Ft

Támogatás mértéke: 70%

Projekt befejezésének dátuma: 2022.02.28.

A projekt tartalmának bemutatása:

A cég vezetése elkötelezett a folyamatos eszközfejlesztés és korszerűsítés mellett. Ennek köszönhetően a projekt fő célja, hogy a tervezett eszközbeszerzések és üzleti fejlesztések révén a cég kapacitása növekedjen, és a korszerűbb gépeknek köszönhetően a működési folyamatok modernizálódjanak.

A minőségi munka elvégzéséhez és a szállítási határidők betartásához minden esetben szükség van a megfelelő és korszerű gépparkra. Ennek biztosítására a támogatásból új hűtveszárító, csavarkompresszor, hegesztőgép, targonca és hengerítőgép kerül beszerzésre. A megvalósítás során vállaltirányítási rendszer kerül bevezetésre, amely segítségével tudjuk üzleti folyamatinkat modernizálni, és a mai kornak megfelelő működést biztosítani.

A projekt során egy vállalati megújulást és technológiaváltást segítő képzést valósítunk meg. A képzés a munkavállalók érdekeit figyelembe véve került kiválasztásra. A projekt során nyelvi képzés megvalósítását tervezzük, lehetővé téve ezzel a humánerőforrásunk fejlesztését, és ezzel versenyképességünk megőrzését.

A projekt során tervezett tevékenységek növelik a termelékenységet, biztosítják a technológiai megújulást, ezáltal hozzájárulnak az árbevétel növekedéséhez, mely révén cégünk képes lesz megtartani jelenlegi munkavállalói létszámát.

 

 

Projekt azonosító száma: GINOP-5.3.2-16-2016-00532

Kedvezményezett neve: KERÁMIAGÉP Kerámiai Gépeket Gyártó és Forgalmazó Korlátolt Felelősségű Társaság

A projekt címe: Rugalmas foglalkoztatás a Kerámiagép Kft-nél

Projekt tartalmának bemutatása: A rugalmas foglalkoztatás elterjesztése a konvergencia régiókban – rugalmas, családbarát foglalkoztatási módszerek bevezetése a Kerámiagép Kft-nél

Szerződött támogatás összege: 14 848 000 Ft azaz tizennégymillió-nyolcszáznegyvennyolcezer Forint

Támogatás mértéke: 100%

Projekt tervezett befejezési dátuma: 2018.05.29.

 

 

Pályázó neve: KERÁMIAGÉP Kerámiai Gépeket Gyártó és Forgalmazó Korlátolt Felelősségű Társaság

Projekt címe: Munkahelyi képzések a Kerámiagép és a Gép-Ber Kft.-nél

Szerződés száma: GINOP-6.1.6-17-2018-01025

Támogatás összege (Ft): 34 175 168 Ft

Összköltség: 39 510 448 Ft

A projekt megvalósításának kezdete: 2019.09.01.

A projekt tényleges fizikai befejezése: 2020.09.07.

A békéscsabai Kerámiagép Kft. közepes méretű gépgyártással foglalkozó, belföldi és Németországi piacra termelő cég. Vállalkozásunknál 51 fő dolgozik. Székhelyünk 1996 óta változatlan.

Jelenleg 51 fő munkatársunk van. A fizikai dolgozók létszáma 40 fő, képzettségi szintjük középfokú végzettség (lakatos, hegesztő, forgácsoló), a Közös Európai Digitális Kompetencia Keretrendszer 5 területén középszíntű, alapszintű digitális kompetenciákkal (IKER1-2) rendelkeznek. Az irodai munkatársak, vezetők felsőfokú végzettséggel és középfokú, azaz önálló felhasználói szintű digitális kompetenciával rendelkeznek.

Munkaerőigényünk 51 fő, mellyel a stratégiában meghatározott céljaink hatékonyan elérhetők. A létszám jelenleg is rendelkezésre áll. A megvalósítás során a dolgozók 68 %-a (35 fő) bevonásra került a munkahelyi képzésekbe. Munkavállalóink képzési igényét személyes megbeszélések során mértük fel.

A képzések között Ipar 4.0 felkészülés képzés is megvalósul, mely az Ipar 4.0 megoldások alkalmazásához szorosan kapcsolódik.

Cégünk fő tevékenységi köre a TEÁOR 08 besorolás szerint a 2892 Bányászati, építőipari gép gyártása tevékenység, mely az Irinyi Terv fejlesztendő területei között szerepel. A projekt során megvalósuló képzésekkel közvetlenül a főtevékenységünk hatékonyságát fejlesztettük, így projektünk az Irinyi Terv megvalósulásához hozzájárult.

Az „Adatbáziskezelés” képzés révén a munkavállalók megszerezték a szükséges IKT-használathoz, vállalati digitalizációhoz kapcsolódó tudást. AZ IKT jellegű képzésen 23 fő vesz részt, tehát az összes bevont munkavállaló 65,7%-a.

Cégünknél 14 fő hátrányos helyzetű munkavállaló dolgozik, őket be kívántuk vonni a képzésekbe. Így a képzésben résztvevők 40%-a hátrányos helyzetű munkavállaló. Az igényfelmérés során a hátrányos helyzetű munkavállalók is kiválaszthatták a számukra legmegfelelőbb, munkakörükhöz kapcsolódó képzéseket, így képzésbe vonásuk biztosított volt. A képzések nagyobb arányban gyakorlati képzést tartalmaznak, így a képzésben tartás sem jelent problémát.

A képzésbe külső személy bevonását nem tervezzük.

Projektünk fő célja, hogy versenyképes, a gazdasági igényeknek megfelelő képzettséggel, képességekkel rendelkező munkaerő álljon rendelkezésre. A projekt közvetlen célja, hogy a képzésbe bevont 35 fő olyan tudásra tegyen szert, melyet mindennapi munkájuk során használni tudnak, melyből cégünk és ők maguk is profitálhatnak. A képzési lista kialakítása az előzetes igényfelmérés alapján történt, figyelembe véve munkakörüket, munkaidejüket. A képzéseket munkaidőben valósultak meg, így szerves részei voltak mindennapi munkánknak.

A projekt során 4 db egyéb képzést valósítunk meg: Gyártási folyamatok fejlesztése 30 óra (30 óra, 23 fő), Hatékony kommunikáció és kommunikációs gyakorlatok 40 óra (40 óra, 35 fő), Iapr 4.0 felkészülés képzés 20 óra (20 óra, 23 fő), Informatikai alapismeretek 40 óra (40 óra, 23 fő). A képzéseket a projekt időtartama alatt, azaz 2019.09.01-2020.09.07között valósítjuk meg.

A képzések tréning jellegéből adódóan nem volt szükség előzetes tudásmérésre, a képzések programkövetelményeiben csak az iskolai végzettség szerepel kritériumként a jelentkezéshez. A kötelező elégedettségméréseket a képző intézmény végezte el, és az elégedettségmérés eredményeiről cégünket tájékoztatta.

Az emberi és szervezeti erőforrások a vállalkozás részéről biztosítottak, a szakértői humán erőforrás a képzéseket lebonyolító szállító részéről biztosított. A pénzügyi erőforrások tekintetében a támogatás elnyerésével, valamint cégünk likvid erőforrásainak köszönhetően a megvalósítás kockázatmentes és biztosított. A szükséges tárgyi feltételek cégünk székhelyén adottak és biztosítottak voltak, ezért az volt a képzések helyszíne.

A képzések befejezését követően a munkavégzés hatékonyságát mértük, különös tekintettel a digitális kompetenciák, gyártási teljesítmény növekedése és együttműködés tekintetében a minőségirányítási rendszerünkben kidolgozott mutatók alapján. Folyamatközi ellenőrzést is végeztünk, hogy felmérjük a képzések hatékonyságát (személyes elbeszélgetés, vezetői értékelés, kérdőíves felmérés) formájában.

A gördülékeny megvalósítás érdekében projektmenedzsment szolgáltatás vettünk igénybe. A szervezéséhez, lebonyolítás segítéséhez szakmai megvalósítót jelöltünk ki, aki a munkavállalók igényeit szem előtt tartva szervezte meg a képzéseket.


Referenciák

Szekrényes adagolók

Szekrényes adagolók telepítése fővállalkozásban. Saját fejlesztésű gépeink üzemelnek Békéscsabán (5), Mezőberényben, Szentesen, Csornán, Kőszegen, Sopronban, Solymáron...

Kőtörőgép váz és rázócsúszda

Stuttgart-i bányaipar területén érdekelt megrendelőnek gyártunk kőtörőgép vázat és rázócsúszdát.

Komplett futóművek

Rohrbach-i telephelyű cégnek erőművekben működő felszedő berendezések komplett futóműveit gyártjuk.

Hengerművek felújítása

Wadgassen-i gépgyárnak hengerművek felújításához komplett berendezéseket és alkatrészeket készítünk.